ana sayfa > haşere ilaçlama > hizmetlerimiz geri dön »

Gıda Üretim Tesisleri ve Yemek Fabrikalarını İlaçlama

Gıda Üretim Tesisleri ve Yemek Fabrikaları zararlı mücadelesi yapılması gerekli kurumlardır.

Haşerenin barınması için gerekli ortam bu tür yerlerde fazlasıyla mevcuttur. Halk sağlığı açısından zararlıların taşıdığı mikroplar toplu zehirlenmelere yol açacak derecede tehlike arz eder.

Bu tesislerde yapılacak uygulamanın % 100 başarılı olması için uzman ekibimizce hazırlanacak olan Sanitasyon ve İzolasyon Raporu doğrultusunda işletmenin gereken fiziksel önlemleri mutlaka alması gerekmektedir. Zira üretim ve depolama yerleri haşereler için uygun beslenme ve barınma alanları teşkil ettiği gibi sürekli malzeme sirkülâsyonu nedeniyle dışarıdan haşere ve kemirgen girişine çok müsaittir.

Bu sebeple bu tür işletmelerde zararlı sorunu olsun veya olmasın periyodik kontrol ve uygulamanın yapılması şarttır.

Restaurant - Pastane - Fırın İlaçlaması

Bu tip işletmelerde periyodik haşere ve kemirgen mücadelesi şarttır. Çünkü haşere ve kemirgenler;
Ticari kayıplara yol açarlar.
Müşterilere aksedecek sorunlarda işletme için büyük itibar kaybına neden olurlar.
Gıda zehirlenmelerine yol açarlar ve gereken hijyenik ortamı bozarlar.

Hastane ve Sağlık Kurumlarını İlaçlama

Hastaneler, haşere ve kemirgen sorunlarına karşı en hassas alanlardır. Yapılacak mücadele esnasında hasta ve personelin sağlığı ile tıbbi ortamların sanitasyonu için profesyonel bir uygulama gerekir.

Hastane ve benzeri sağlık kurumlarında yapılacak pest kontrol uygulamalarında hedef sorunu ortaya çıkmadan engellemek ve mümkün olduğunca az kimyasal madde kullanmak olmalıdır.

Otel İlaçlama

Bir otel için, misafirinin bir haşere veya kemirgen ile karşılaşmasından daha kötü bir şey olamaz.

Otellerde haşerelerin bulunabileceği alanlar ile muhtemel giriş noktalarının sayısı tahmin edilenden de fazladır; toptan gıda ve diğer malzeme giriş noktaları, çöp alanları, mutfaklar, çamaşırhaneler

kazan daireleri, restoranlar, misafir odaları büyük önem arz etmektedir.

Çalışanları ve misafirlerinizi rahatsız etmeyen, ilaçlanan alanlarda kalıcı kokuya neden olmayan ve insan sağlığını tehdit etmeyen yüksek kaliteli ürünlerle sorunlarınıza en hızlı ve etkili çözümleri üretiyoruz.

 

Eğitim Kurumları ve Yurt İlaçlama

Eğitim kurumları ve yurtlarda Öğrencilerin sağlıklı, hijyenik bir ortamda öğrenim ve yaşam sürdürebilmeleri için periyodik olarak haşere ve kemirgen mücadelesinin yapılması gerekir. Kantinler, yemekhaneler, yatakhaneler, tuvaletler uygulamanın yapılacağı başlıca alanlardır.

Market ve Alışveriş Merkezlerini İlaçlama

Zararlılar yiyecekleri tüketir, malınızı tahrip eder, firmanızın itibarını zedelerler. Gıda satış yerleri ve alışveriş merkezleri de haşere ve kemirgenlerin istilasına açık yerlerdir. Özellikle yiyecek ve içeceklerin depolama alanları yüksek risk altındadır. Bu tip işletmelerin özellikle stok alanlarının haşere kontrolü yapılmalıdır.

 

Fabrika İlaçlama

Fabrikaların bünyesinde bulunan mutfak, depo, yemekhane, lojman ve ofislerin düzenli olarak ilaçlanması gerekir.

Burada bulunan haşere ve kemirgenler;

Depo alanlarındaki ham madde ve malzemelere zarar verirler,

Bilgisayar ağlarını tahrip ederler,
Elektrik kontağına ve yangına sebep olabilirler,

İşçi sağlığı için tehdit oluşturur ve işgücü kaybına neden olabilirler.


Gemi, Tren, Otobüs ve Gıda Nakil Araçlarının İlaçlanması

Bu vasıtalar kemirgen ve böceklerin üremesi için uygun ortam oluştururlar. Nakli yapılan mallar ve eşyalara zarar verebilecekleri gibi bu malların ulaştıkları yerlere yayılabilirler. Bu nedenle ulaşım ve taşıma araçlarında programlı, periyodik pest kontrol tedbirlerinin alınması ve belgelendirilmesi mevzuat açısından da gereklidir

 

Konut, Apartman ve Sitelerin İlaçlanması

Apartman ve site yaşamında haşere ve fareler ciddi sorun oluşturmaktadırlar. Burada en önemli etken dar alanda yoğunlaşan nüfus ve bunun getirdiği yoğun insan ve malzeme trafiğidir.

Evlerde en sık karşılaşılan sorun haşere sorunudur. Haşereler arasında da hamam böcekleri, karınca, sivrisinek ve karasinek en çok görülenleridir.

 
  Ana Sayfa | Hakkımızda | Haşere İlaçlama | Peyzaj | Sinek Yakalayıcıları | Ziyaretçi Defteri | İletişim    
         
  Sakarya Haşere İlaçlama | Sakarya Böcek İlaçlama | Sakarya Fare İlaçlama | Edremit Kene İlaçlama | Kocaeli Sinek İlaçlama